POZOR

Bulimička 2.díl

Nevím přesně, proč jsem se rozhodla sepsat tyto příběhy, ale vím přesně, že trvalo hodně let, než jsem přiznala sama sobě, že jsem nemocná a začala s tím něco dělat.

Netušící společnost často nahlíží na jedince trpící bulímií, jako na vyžírky a bývají v kolektivu pro jejich “žravost a loudění” mnohdy v nelibosti.

Nedělní příjezdy na intr jsou pro mne muka…jednak v rámci „hubnutí“ odmítám zásoby na týden ….a v podstatě nemám ani co odmítat….!!! Po rozvodu rodičů lapila má matka druhou mízu (i když už v jednačtyřiceti….. nevím, jestli se to dá nazývat mízou????)) Doma se objevují strejdové,….. pro matku je odjezd dospívající dcery vítanou záležitostí…….a komentáře“jsi tlustá, …měla by jsi se nad sebou zamyslet“, jsou alibismem poloprázdné tašky. Závistivě sleduji Hanu, skládající zásoby jídla na poličku. Zvuk otvírajícího víčka plastové krabičky mi působí muka.. Přátelštější Magda nabízí bublaninu, Hanka dává jasně najevo, že z její bábovky neochutnám ani drobek!!!! „Děkuji Magdi, jsi hodná, ale držím dietu“…odmítnu s těžkým srdcem nabídku…..”.za chvíli budeš zase žebrat, koukej něco dovalit” hřmí Hana.. Krutost slov zasáhne mé 14 – ti leté srdce, bulím do polštáře, nenávidím mámu, stýská se mi po tátovi a sním o životě štíhlé atraktivní architektky….  Vynikala jsem v matematice , snila nad časopisem „Bydlení „, katalogy z NDR…a minimálně jednou do týdne přestavovala svůj dětský pokoj (panelák 10 m2) ,směšně jsem mohla posouvat pouze psacím stolem (mimochodem vlastní tátova výroba) a měnit směr spaní z prava do leva.. Vybrala jsem si studium stavební průmyslové školy….. Je mi 14 let, vážím 89 Kg (ok při víšce 175 cm), poslouchám Depeche Mode, žiju se záletnou mámou a mám o čtyři roky staršího bratra, od patnácti let vekslujícího a žijícího vlastním životem. (Občas se objeví doma, půjčí peníze, přivede slečnu a zase zmizí). Táta bydlí nedaleko, ale práce stavbyvedoucího ho odvádí dál od domova.

Dodnes nevím, co přesně bylo spouštěčem této nemoci, před 25 lety se na děti s rozvedených rodin dívalo, jako na sociálně slabé a domnívám se, že krutost této doby, spolu s rozvodem rodičů vedli právě k této psychické poruše.

3. díl zase za týden v rubrice Škola života
VSTUPTE

(Rubrika Škola života – příspěvky čtenářů bez úprav redakce)

Další od stejného autora

Bulimička 1.díl

Nevím přesně, proč jsem se rozhodla sepsat tyto příběhy, ale vím přesně, že trvalo hodně let, …

2 komentáře

 1. Dexter Texter

  Ahoj,

  jen jsem chtěl říct, že tohle se opravdu cení.
  Doufám, že se si to přečtou i ty dnešní mladí.

  Držím palce!

  • Gábi

   Ahoj, budu ráda za jekéhokoliv čtenáře a pokud by to někomu třeba jen trochu pomohlo…..skvělé:-)