POZOR

Bulimička 3.díl

Nevím přesně, proč jsem se rozhodla sepsat tyto příběhy, ale vím přesně, že trvalo hodně let, než jsem přiznala sama sobě, že jsem nemocná a začala s tím něco dělat.

Jídlo a záchvaty žravosti se stali mou jedinou starostí, učivo a celkově škola my byli v té době ukradené, pokud by mne ze školy vyloučili, asi by mi to bylo tenkrát jedno.

Za 10 minut jede autobus do školy………., ještě naposledy vybíhám schody do desátého patra intru,…špatný pocit ze snědeného jogurtu ale nemizí….a zrovna dnes, když jsou taneční….. Na zastávku dobíhám celá splavená, je babí léto a v širokém svetru, který rádoby zakrývá mou postavu, je vedro. V rychlosti zkontroluji ve výloze břicho a opravdu je nějak větší, zatracenej jogurt!!!!!  Cestou ke škole míjím lahůdkářství, v hlavě mi okamžitě naskočí vlašák s rohlíkem…… Salát s majonézou mi zapatlal hlavu, celou hodinu svádím těžký boj, nejsem schopná vnímat výuku. Průšvih!!!..“Pojďte nám povyprávět o stavebních nosníkách“…chvilku koukám u tabule do podlahy a mohu akorát tak definovat přesný počet hrášku ve 20 dg vlašáku, ale z nosníků si pamatuju jen nadpis!!!!! S doporučením, „že mám raději doma péct bábovku a ne lézt na stavárnu“ se vracím do lavice….je rozhodnuto. O velké přestávce mastím do obchodu a během chvilky sežeru kelímek salátu a 3 rohlíky. „Roberte“ co máš k svačině?….Mám záchvat žravosti, během přestávky stihnu ještě spořádat Robertovo chleba se šunkou a Magdy housku.. Za minutu zvoní, vybíhám na záchod a dávivě všechno vyzvracím, ještě vypláchnu pusu a se zvoněním vcházím do třídy. Jsem šťastná, cítím se lehce a na hodině exceluji v německé konverzaci.“Ja, ich treibe gern Sport“ Sport,… úplně jsem zapomněla na tělák, je mi zle….na menzes jsem se vymluvila minulý týden, dnes mi to nezbaští.!!!! Trenky a bílý triko……., to je katastrofa a čtvrťáci mají okna na hřiště. Fakt hrůza…., prsa, který od šestý třídy maskuju, se při běhu stovky natřásají. Bojím se kouknout do oken, ze školy půjdu kanálem….na oběd nejdu…..

Bulimie je opravdu závislost se vším všudy, ničí se nejen tělo samotné, ale i rodinné a přátelské vztahy…!!!

4. díl zase za týden v rubrice Škola života
VSTUPTE

(Rubrika Škola života – příspěvky čtenářů bez úprav redakce)

Další od stejného autora

Bulimička 1.díl

Nevím přesně, proč jsem se rozhodla sepsat tyto příběhy, ale vím přesně, že trvalo hodně let, …

3 komentáře

 1. Dexter Texter

  Já jsem taky zvědavý, jak to bude pokračovat.

 2. evanot

  To nabírá pěkný obrátky. Doufám, že to dopíšete dokonce.

  • Gábi

   Život běží, příběh pokračuje….. a chuť k psaní mám, tak se můžete těšit..))