POZOR
MeinFernbus v Lipsku

Cestujeme levně a nazeleno!

Cestujeme levně a nazeleno! MeinFernbus Flixbus

Poslední dobou jsem hodně pendlovala mezi Prahou a Lipskem. Nejprve jsem jezdila vlakem, pak jsem ale čirou náhodou narazila na ceny autobusů. Objevila jsem společnost s názvem MeinFernbus Flixbus („Můj dálkový autobus Flixbus“). Zjistila jsem, že z Prahy do Lipska existuje přímé spojení a autobus dále pokračuje směr Hamburk. Každopádně tato štreka (mimochodem německy „die Strecke“) vyjde na 17 €, což není vůbec špatná cena. Jízda trvá něco přes 3 hodiny.

MeinFernbus jezdí po celém Německu. Jejich parádní spojení jsem využila i při cestě z Berlína do Lipska – 8 €, a délka trvání rovněž kolem 3 hodin. Poznávací znamení autobusů je jejich křiklavě zelená barva, která rozzáří i tu nejzašlejší vozovku. Moto této společnosti je „Fahr grün!“ (Jezdi zeleně!) a lze si ho na autobusech přečíst i zboku. Moto však nemá spojitost jen s barvou, ale i s filosofií podnikání, jak je uvedeno na samotných webových stránkách. Podle meinferbus.de1 získala společnost za svoje ekologická nasazení i dvě ocenění „myclimate Award 2012“ a „internationaler busplaner Nachhaltigkeitspreis 2013“ (tedy mezinárodní cenu udržitelnosti časopisu Busplaner). Společnost dle webových stránek zachází velmi opatrně se surovinami a tento přístup si zachovává i ve formě účinného hospodaření s energií v rámci běžného dne v kanceláři. MeinFernbus totiž využívá pouze certifikovaný ekologický proud.1

Je dobré si jízdenku jednoduše zarezervovat on-line (je možné, že cena na místě u autobusu by se mohla lišit). Při platbě jízdenky je dokonce možné přispět 20 centů pro ekologičtější dopravu (příspěvek se týka emisí CO2). Stačí pak mít sebou vygenerovaný obrázkový kód (ať už v elektronické či tištěné podobě) a ten ukázat řidiči, který ho oskenuje.

Spojení si můžete vyhledat a jízdenku zarezervovat na stránkách: www.MeinFernbus.de

Zelené autobusy jezdí kromě Prahy i na jiná místa za hranicemi Německa. Mezi ně patří např. Kodaň, Benátky, Řím, Amsterdam a mnohá další.

Ještě jeden tip pro cestování, který mám od známého – při cestování si dávejte pozor na zavazadla. Je to sice obecné pravidlo, v tomto případě ale ještě platnější. Pokud totiž jedete na delší cesty, kdy projíždíte několika zastávkámi, na kterých vystupují a nastupují noví lidé, zavazadlový prostor se otevírá a není příliš důkladně kontrolován. Může se prý klidně stát, že si někdo odnese i Vaše zavazadlo…

Jinak mohu cestování označit za pohodlné (v rámci autobusových poměrů), autobusy obsahují toaletu. Kromě toho bývají zelené autobusy často dvoupatrové, nebo aspoň veliké, takže člověk má dost prostoru.

A jakou zkušenost máte se zelenými autobusy vy? Podělte se s námi!

 Zdroj:  1 http://meinfernbus.de/ueber-uns/fahrgruen.html

Další od stejného autora

Odlučitelná předpona – nenechejte ji, aby se z věty nenápadně vytratila!

Všechna následující slovesa mají jeden společný rys – když je používáme ve větě, často je …

Jeden komentář