POZOR

Čtení pomáhá

O tom, že děti málo čtou, toho bylo napsáno už hodně, ale existuje pouze málo projektů, které s tím plánují něco dělat.

V době počítačových her a televize, se motivace ke čtení u dětí hledá jen těžko – děti upřednostňují pro ně snadnější variantu nechat příběh běžet před jejich očima, popřípadě se do něj zapojovat formou hry, ale už je tolik nezaujme vzít si knihu a samotný text si přečíst. Velká zodpovědnost v tomto případě určitě leží u rodičů a učitelů, jejichž úkolem je dětem čtení prezentovat dostatečně poutavě, aby měly samy chuť si knížku vzít a začíst se do ní a nedělaly to pouze z donucení.

Motivovat děti ke čtení nejen poutavostí čteného příběhu se rozhodl projekt Čtení pomáhá, který za každou přečtenou knihu umožňuje školákům věnovat částku na charitu.

A jak to celé funguje? Pokud jsi školák základní nebo střední školy, stačí zajít na stránky http://www.ctenipomaha.cz/ a zaregistrovat se. Poté si můžeš ze seznamu knížek určených přímo pro tvou věkovou skupinu vybrat tu, která tě nejvíce zaujme, přečíst si ji a následně k ní vyplnit malý test. Po jeho úspěšném složení pak získáváš 50 Kč, které můžeš věnovat do jednoho z vybraných charitativních projektů.

Knížky jsou na seznam vybírány odbornou porotou, s jejíž členy se také můžete seznámit na stránkách projektu, a seznam rozhodně není nijak krátký – vybere si z něj opravdu každý. Obsahuje jak knížky zařazené do povinné četby, které školáci pak mohou využít při psaní čtenářského deníku nebo v hodinách češtiny, tak i dobrodružné či zábavné knížky, o kterých se ve školách neučí.

Charitativních projektů je na výběr hned několik a u každého z nich je jasně vidět jakou cílovou částku je na projekt potřeba vybrat a kolik už bylo vybráno, popřípadě kolik ještě zbývá. Pokud rádi přispějete na jakýkoliv projekt a žádný z nabízených nepreferujete, můžete zadat náhodný výběr a nemusíte se nijak složitě rozhodovat.

Tak hurá na čtení, když spolu s ním můžete i pomoct!

Podívejte se na spot k projektu:

 

Zdroj informací a úvodního obrázku: http://www.ctenipomaha.cz/

Další od stejného autora

Dokumenty Google (ve vzdělávání)

Dokumenty Google nejsou jen obyčejný program pro tvorbu textových souborů, ale skrývají daleko více a …