POZOR

Infografika – cesta k úspěchu

Nemáte čas dělat obrázky s popisem ve Photoshopu nebo nevlastníte žádný program na úpravu fotografií či grafiky. Potom můžete zkusit volně dostupné nástroje, které se dnes používají k tvorbě nejen tzv. infografik

 

Text, čísla, obrázky, multimédia a mnoho dalšího lze dnes zachycovat, tvořit, upravovat a šířit online. Nemusíte být expert/expertka na grafiku nebo internetové programování, abyste si vytvořili poutavé plakáty, pozvánku na párty, školní leták, fotku s popisem na Facebook nebo vlastní webovou prezentaci.

Obrázky jsou dnes jednou z hlavních zbraní všech kdo publikují na internetu. Facebook, Pinterest (o tom jsme již psali zde), Twitter a další využívají obrázků k rychlému a cílenému šíření obsahu. Nejčastěji už obrázek nedoprovází žádný text, ale slova jsou přímo vložena do fotografie či grafiky. Takže infografika vzniká spojením obrazového materiálu a nějakých dat, která jsou upravená tak, aby měla co největší informativní hodnotu.

Čtenáři časopisů a uživatelé webu si oblíbili infografiku a tvůrci obsahu se tomu musí přizpůsobit. Můžete samozřejmě tvořit postaru a kreslit vše ručně jako na našem titulním obrázku k tomuto článku. Proč ale nezkusit moderní postupy a ušetřit si námahu. Ne vždy si také můžete dovolit strávit čas tvořením například ve Photoshopu, a tak přichází na pomoc nástroje, které celý proces urychlují. My uvádíme jen odkazy na některé z nich a je na vás, jestli je při své příští práci využijete nebo ne. Jsou to volně dostupné nástroje, které vám umožní přizpůsobit váš obsah dnešním trendům a udělat ho čtenářsky atraktivní. My jsme jeden z nich použili k vytvoření infografiky na téma: Kam na hory?

Nástroje na tvorbu zajímavých infografik: 

UKÁZKA INFOGRAFIKY VYTVOŘENÉ V APLIKACI PIKTOCHART (TVŮRCE MOFAJZ :-))

kam-na-hory

 

Uvítáme i vaše tipy na podobné nástroje nebo vaše zkušenosti s tvorbou infografiky a jiného obsahu. Další podobné příspěvky najdete zde: http://mofajz.cz/category/prakticke/

Další od stejného autora

Vánoce v zahraničí – Guinness nebo KFC

Co vás čeká a nemine, když budete trávit Vánoce v zahraničí? Podívali jsme se na některé …