POZOR

Jak zakončit léto? Co třeba na Moravě

Mikulov

Zkuste zajet třeba do MikulovaTeď bude začínat vinobraní. Slunce máme na konci léto dost a burčák už se prodává na každém rohu. 

Můžete jet na jeden den IMG_7396nebo na týden. Nabídka ubytování je široká a ceny se různí. Dnes už asi všichni dáme na tip od známých nebo prohledáme ověřené vyhledávače jako je www.booking.com. Můžete bydlet ve stanu nebo v luxusním hotelu. To záleží na vašem rozpočtu. My posíláme pár fotek pro inspiraci. Burčák z odrůdy Irsai Oliver v restauraci Pastuška v Brodu nad Dyjí byl skvělý. Stál 35 korun a chutnal znamenitě. Jídlo tam mají skvělé a vítají všechny zákazníky s otevřenou náručí. Například kombinace lívanců, slaniny a javorového sirupu nás doslova ohromila. Nabízí vína z vinařství Lípa a stylové ubytování. Koukněte na jejich stránkySamozřejmě se můžete zastavit kdekoliv jinde, ale nám se tady moc líbilo, a tak to dáváme k dobru jako náš tip na výlet. 

V okolí je hned několik přírodních a umělých koupališť, která se liší cenou i nabídkou služeb. Pro milovníky památek je tu v okolí nejen Mikulov, ale také Lednice a Valtice. To, že je tady krajina protkaná spoustou cyklostezek, asi nemusíme dodávat. No a pokud už můžete trochu toho alkoholu, tak jste přímo uprostřed vinařské oblasti, která nabízí vína vysoké kvality.

IMG_7398

 

Čtěte více v naší rubrice Cestování

Další od stejného autora

Sydney – město vytoužené II. – přílet

Tento seriál krátkých vzpomínek bude o studijním a pracovním pobytu v Austrálii, kde jsme jako studenti …