POZOR
Zdroj obrázku: http://www.jedensvet.cz/2016/kladno-novinky/6-hledame-domov-a-s-nim-vlastni-identitu

Jeden svět – filmový festival pro podporu lidských práv

Nepropásněte letošní filmový festival Jeden svět, jehož zahájení proběhne tento týden v Praze. Později se Jeden svět představí i v dalších českých městech. Tématem letošního festivalu je Hledání domova.

Jak je uvedeno na samotných webovkách festivalu1, pořadatelem této akce je profesionální humanitární organizace Člověk v tísni, která je jednou z největších neziskových organizací ve střední Evropě, a která se zaměřuje mimo jiné na humanitární spolupráci, sociální integraci a vzdělávací programy. Samotný festival Jeden svět vznikl v roce 1999 a je nositelem čestného uznání UNESCO za výchovu k lidským právům.
V Praze festival Jeden svět potrvá 10 dní, během kterých nabídne bohatý filmový program v různých kinech po Praze. Filmy festivalu však budete mít možnost zhlédnout i na jiných místech republiky. Nezapomeňte se podívat, kdy se festival nachází právě ve vašem regionu a neváhejte ho navštívit. Lidská práva potřebujeme všichni, a tak si tento festival na jejich podporu vaši účast rozhodně zaslouží.
Jak už bylo zmíněno, letošním tématem je Hledání domova. Inspirací k tomuto tématu byla podle webových stránek festivaluaktuální situace v Evropě, z velké části ovlivněná příchodem uprchlíků. Jeden svět se ale nechce zaměřovat na ně, nýbrž na nás samotné, které své domovy máme.

Zdroj:
http://www.jedensvet.cz/2016/

Další od stejného autora

ČR-překlad do němčiny (Tschechische Republik X Tschechien X Tschechei)

Seznamte se s variantami, jakými lze v nemčině nazývat Českou republiku.   Nejklasičtější, nejúřednější a nejoficiálnější varianta …