POZOR

Literární dění v druhém zářijovém týdnu

I druhý zářijový týden přináší zajímavé literární akce. Přijďte!

úterý 8.9.2015

Setkání s novým ředitelem Knihovny Václava Havla Michaelem Žantovským

Místo: Praha, Knihovna Václava Havla, Ostrovní 13

Čas: 19:00

Michael Žantovský je nejen známý diplomat, politik, překladatel a publicista, ale od 1. září i ředitel Knihovny Václava Havla. U této příležitosti pořádá čtení ze svého úspěšné životopisu Havel. Více informací o akci zde:

Michael Žantovský – autorské čtení

 

středa 9.9.2015

Křest knihy Juraje Herze

Místo: Palác knih Luxor

Čas: 17:00

Režisér Juraj Herz, nestor československé kinematografie, se podílel na své autorizované biografii s názvem Autopsie (pitva režiséra), která bude slavnostně pokřtěna ve středu v Paláci knih Luxor. Křest je spojen s autogramiádou a výstavou velkoformátových fotografií z knihy, které budou k vidění v prostoru literární kavárny po celé září. Více informací o akci zde:

Křest knihy Juraja Herze

 

3.9.-2.10.

Literární festival Hovory s Čapkem

Místo: Plzeň

A na závěr jedna probíhající akce. V Plzni se v těchto dnech koná druhý ročník literárního festivalu, který je tentokrát věnován výlučně Karlu Čapkovi. V budově Studijní a vědecké knihovny máte možnost shlédnout výstavy Život a dílo Karla Čapka a Čapek po anglicku. Součástí festivalu jsou i další akce: přednáška Věry Kubové „Mystika bratrů Čapků“ (10. 9.), Literární čaj o páté (17. 9.), Maraton čtení z díla Karla Čapka (24. 9.), divadelní představení Věc Makropulos (2. 10.). Více informací o akci zde:

Literární festival Hovory s Čapkem

 

P.S. I naši redakci zachvátila Čapko-mánie a brzy se můžete těšit na nový příspěvek do Čtenářského deníku o slavné Válce s mloky. A zatím si můžete přečíst o Petiškových Starých řeckých bájích a pověstech – i tam bojují podivná zvířata 🙂

Eduard Petiška – Staré řecké báje a pověsti

Další od stejného autora

Červnoví literární oslavenci

Nezahálíme ani v červnu a opět jsme pro Vás připravili oblíbený literární kvíz s červnovými oslavenci, kterých …

Jeden komentář

  1. putzimutzi1

    Díky za tipy a těším se na referát o Čapkovi!