POZOR

Naučte se nový jazyk!

Pokud jste se vždy chtěli naučit nový jazyk nebo jen pravidelně zlepšovat ten, se kterým jste už začali, ale nemáte čas nebo chuť docházet na kurzy, je tento článek určen právě pro Vás. Existuje totiž aplikace pro chytré telefony, která Vás nenásilnou formou učí a následně s Vámi i opakuje vybraný jazyk. Pokud nemáte chytrý telefon, nemusíte zoufat, protože je dostupná i na webových stránkách. Jmenuje se Duolingo, je bezplatná a bez otravných reklam.

Samozřejmě učení s lektorem bude nejspíše efektivnější, ale ten s Vámi nemůže být každý den na cestě autobusem do práce nebo doma na pohovce. A právě pravidelnost a každodenní kontakt s cizím jazykem Vám opravdu pomůže se v něm zlepšit a zažít si ho. Proto můžete Duolingo používat právě i jako podpůrný prostředek, i pokud na kurzy jazyka docházíte.

Pokud mluvíte pouze česky, nabízí se Vám ke studiu pouze jeden jazyk a to angličtina. Tu se ale nyní učí asi nejvíce Čechů a proto to určitě nyní nedostatek této aplikace. Pokud ale anglicky mluvíte a nemusí to být určitě na vysoké úrovni, otvírá se Vám široký výběr dalších jazyků, které se můžete učit. Navíc, pokud se budete učit nový jazyk právě přes Váš nemateřský jazyk, budete si procvičovat i ten. Jen výběrově se můžete učit například dánštinu, portugalštinu či irštinu.

Podívejte se ale sami – buď si stáhněte aplikaci Duolingo do Vašeho chytrého telefonu nebo klikněte na následující odkaz.

Duolingo

Nejdříve se budete muset přihlásit a zvolit si kolik času chcete učení denně věnovat. Následně si vyberete jazyk a můžete začít. Cvičení se vždy zaměřují na jednu určitou oblast jako například jídlo nebo rodina, ale vždy musíte nejdříve zvládnout všechny předchozí sekce, aby Vás aplikace pustila na další. V každé sekci se nejdříve naučíte slovíčka a následně je procvičujete – buď musíte překládat z nebo do cizího jazyka nebo musíte napsat, co slyšíte. U některých jazyků pak musíte věty i říkat a aplikace Vám zkontroluje, zda jste všechno vyslovili správně.

Za každou zvládnutou sekci pak získáváte body, které můžete utrácet za různá vylepšení.

Pokud mluvíte anglicky, můžete se podívat na následující představení aplikace. A pokud jí nemluvíte, máte jedinečnou šanci s ní začít a na video se podívat později. 🙂

Zdroj úvodního obrázku: https://www.duolingo.com/press

 

Další od stejného autora

Dokumenty Google (ve vzdělávání)

Dokumenty Google nejsou jen obyčejný program pro tvorbu textových souborů, ale skrývají daleko více a …