POZOR

Pinterest (ve vzdělávání)

Pinterest je taková virtuální nástěnka, kam si můžete připnout všechny webové stránky a především obrázky, které Vás při procházení internetu zaujmou. A nejen to – můžete si je řadit do různých Vámi zvolených kategorií (opravdu nazvaných jako nástěnky), abyste se v nich vyznali. Kromě toho můžete prohlížet nástěnky všech ostatních uživatelů a jejich „výstřižky“ (tzv. piny) si připínat i na svou nástěnku. Taková je v krátkosti definice tohoto skvělého nápadu, který je ale i ideálním pomocníkem ve vzdělávání.

Nejdříve je potřeba se přihlásit a pak již můžete užívat všech funkcí. Jedná se o další ze sociálních sítí, takže i zde samozřejmě máte možnost se přátelit s dalšími uživateli a sledovat jejich nástěnky, spolupracovat s nimi na společně vytvořené nástěnce, popřípadě jim posílat tipy na to, co by s oni sami měli připnout. Pokud se Vám „výstřižek“ nehodí mezi Vaše nástěnky, můžete ho jen označit srdíčkem, abyste ho mohli v případě nutnosti v budoucnu vyhledat.

Takže nyní, kdykoliv narazíte na poutavý článek o vzdělání, přehlednou infografiku například s anglickou gramatikou nebo na inspirující obrázek, můžete si je lehce připnout na nástěnku a až je budete v budoucnu potřebovat, budete vědět, kde je najít.

Klikněte na červené tlačítko níže nebo na ikonku Pinterestu u „Sleduj nás na internetu“ a podívejte se pro inspiraci na naše nástěnky.

Pinterest Mofajz

 

Jestliže Vás zaujmou, sledujte nás (nejen) na Pinterestu i nadále, určitě budou další zajímavé „výstřižky“ přibývat.

Pokud se učíte anglicky nebo ji učíte druhé, je pro Vás především určena nástěnka „Learn English“, kde je k nalezení spousta pomůcek k výuce – ať už to jsou obrázkově ztvárněné idiomy, krátká cvičení na problematické části gramatiky či povedené grafiky s rozdíly ve slovní zásobě. Můžete si ostatně připnout i jednu z našich infografik, které najdete v sekci Materiály.

Ale stejně jako Mofajz není jen o vzdělání, stejně tak i Pinterest nevyužívejte pouze pro piny o něm. Můžete si vytvořit, kolik nástěnek chcete, tak proč ne jednu pro recepty, druhou pro zajímavé tipy na cestování a třetí třeba pro origami návody?

 

Zdroj úvodního obrázku: https://business.pinterest.com/en/brand-guidelines

Další od stejného autora

Dokumenty Google (ve vzdělávání)

Dokumenty Google nejsou jen obyčejný program pro tvorbu textových souborů, ale skrývají daleko více a …

Jeden komentář