POZOR

Podzim jako z pohádky: Saské Švýcarsko

Letos jsem měla možnost navštívit přírodní skvost, oblast Saského Švýcarska, a s tímto zážitkem se v rámci Mofajze chci podělit. Počasí nám v den výletu příliš nepřálo a člověk by si řekl, že je to škoda.

Právě v tom sychravu ale tkvělo jisté kouzlo – šedá obloha a kapky deště, mezi kterými se ve výhledu třpytily a leskly odstíny hnědé, červené, oranžové a žluté.

Městečko Rathen

V rámci našeho výletu do Saského Švýcarska jsme navštvívili mimo jiné městečko Rathen, kterým protéká řekla Labe. Nádraží je na jednom břehu řeky a proslulá Basteibrücke (skalní most Bastei) a vyhlídka, kterou jsme navštívili, na druhém. Na místě je však převozník, který vás může dopravit na druhý břeh.

 

Stanice převozníka na jednom břehu
Stanice převozníka na jednom břehu

Jak již bylo zmíněno, na druhé straně břehu na vás po náročném výšlapu čeká skalní dobrodružství. Na vrcholcích lesů a skal se můžete projít po majestátním mostě Basteibrücke (Skalní most Bastei). Pro ilustraci městečka vkládám leteckou mapu. V rohu mapy je hvězdičkou označena právě tato památka. Kromě toho lze na mapě vidět i Labe a již zmíněné dvě stanice převozníka (kousek od nápisu „Kurort Rathen“). Vzdálenost mezi oběma břehy opravdu není velká.

 

 

 

rathen
Zdroj obrázku: https://mapy.cz/letecka?x=14.0805580&y=50.9593264&z=16&source=base&id=1914010

 

Skalní most Bastei:

Zdroj obrázku: http://img.fotocommunity.com/basteibruecke-die-eines-der-7-desktophintergrundbilder-fuer-windows-7-wird-1b1343bf-963e-4ff9-8b22-326bb048b646.jpg?height=1080
Zdroj obrázku: http://img.fotocommunity.com/basteibruecke-die-eines-der-7-desktophintergrundbilder-fuer-windows-7-wird-1b1343bf-963e-4ff9-8b22-326bb048b646.jpg?height=1080

V tomto okolí lze najít skutečně mnoho výhledů a turistických tras. Výšlapy jsou náročné, ale vyplatí se! A právě na podzim se mi výlet velice líbil, protože místní okolí opravdu reprezentuje podzim jako z pohádky. Tato oblast však nepochybně musí být krásná i v jiných ročních obdobích. Na vrcholcích v okolí města Rathen však nestojí pouze Basteibrücke, ale například také Felsenburg Neurathen, tedy skalní hrad. Ten jsme však bohužel nenavštívili.

 

 

 

 

 

Pro lepší představu přídávám pár dalších fotek:

Skalní most Bastei:

img_0086

 

Výhled ze skalního mostu:

img_0089

 

Pohled z vyhlídky na městečko Rathen:

img_0101

 

 

Další výhledy a pohledy na Saské Švýcarsko, aneb podzim jako z pohádky:

img_0056

 

img_0064

 

img_0067

 

img_0078

 

img_0083

 

Navštívili jste již v minulosti Saské Švýcarsko? V jakém ročním období? Dejte Mofajzovi vědět, jak se vám tam líbilo. Těšíme se i na vaše fotky!

Další od stejného autora

ČR-překlad do němčiny (Tschechische Republik X Tschechien X Tschechei)

Seznamte se s variantami, jakými lze v nemčině nazývat Českou republiku.   Nejklasičtější, nejúřednější a nejoficiálnější varianta …