POZOR

Poznáváme naše město

Okolo historických budov a míst procházíme každý den cestou do školy a často je jen míjíme, aniž bychom si uvědomili, jak velkou historickou hodnotu mají. Každé město i každá vesnice mají svou historii a byla by velká škoda se o ní nedozvědět více. To si také řekli na mnohých školách a rozhodly se pro uspořádání školních projektů na toto téma.

Poznávání míst okolo nás se dá uchopit mnoha různými způsoby, ale asi tím nejpřirozenějším je se zvednout ze školních lavic, vydat se na malou procházku a místa si naživo ukázat. Procházku nemusí připravovat jen sám učitel, který se pro ni rozhodne, ale mohou se zapojit i samotní žáci – například přípravou krátkého povídání ke každému zajímavému místu, okolo kterého se bude procházet.

Dost už ale o „teorii“ a podívejme se na praktické provedení projektů.

 Základní škola Havlíčkova, Opava

Velmi zajímavě byl připraven roční školní projekt nazvaný Památkovaná, kterého se účastnili děti ze základní školy v Opavě. Jeho úkolem nebylo pouze seznámit žáky se zajímavými místy v jejich okolí, ale i ukázat, jak se o památky máme starat a jak se o ně starají odborníci. Právě i jejich práci si děti vyzkoušely na exkurzích konaných během celého roku.

Zdroj informací a fotogalerie: http://www.zaopavu.cz/view.php?cisloclanku=2015060004

Základní škola Kaplice

Pověst o založení Kaplice už znají žáci 3.B, a kromě ní se dozvěděli i mnoho dalších zajímavých informací především při dlouhé vycházce po jejich městě.

Zdroj informací a fotogalerie: http://www.fantovka.cz/clanek-poznavame-nase-mesto-69-664

ZŠ a ZUŠ Petřvald

Žákovskou mini konferenci uspořádali v Petřvaldu jako vyvrcholení projektu poznávání svého města. Předcházela jí pečlivá příprava jak v hodinách dějepisu tak i českého jazyka.

Zdroj informací: http://www.zsazuspetrvald.cz/index.php/2015-06-23-20-00-19/2014-2015/30-poznavame-nase-mesto-petrvald

 Základní škola Holečkova, Olomouc

Na procházku svým městem Olomouc se vydali i žáci prvního stupně Základní školy Holečkova.

Fotogalerie: http://www.zsholeckova.cz/projektovy-den-1-stupne-poznavame-nase-mesto-olomouc-fotogalerie-2883.html

Další od stejného autora

Dokumenty Google (ve vzdělávání)

Dokumenty Google nejsou jen obyčejný program pro tvorbu textových souborů, ale skrývají daleko více a …