POZOR

Recyklohraní

Naučit děti recyklovat a seznámit je s tím, co se s recyklovanými věcmi děje po vhození do jednoho z barevných kontejnerů, si dal za úkol projekt Recyklohraní. A to, že vše bude podáno zábavnou formu, napovídá už jeho název.

Může se do něj zapojit jakákoliv mateřská, základní či střední škola, stačí vyplnit potřebné údaje na webových stránkách projektu.

A jak to celé funguje? Přednostně je projekt zaměřen na recyklaci baterií a menších elektronických zařízení a právě za jejich sběr získáváte body. Sběrné krabice si může škola zdarma objednat právě na stránkách projektu. Krom toho můžete body získat i za speciální úkoly, které mimo jiné i děti více seznamují se samotným recyklováním – hlavně s důvody, proč a jak správně recyklovat a s procesem, který probíhá následně po sběru. Samozřejmě se dozvíte o recyklaci i jiných zařízení a věcí než jen baterií – konkrétně všech těch, které odevzdáváme k dalšímu zpracování do barevných kontejnerů.

Získané body pak školy mohou vyměnit za mnoho zajímavých předmětů v Katalogu odměn – nejen za elektroniku a výukové pomůcky, ale i za lepší vybavení škol.

Díky účasti v projektu pak školy mají možnost si i zajistit návštěvu lektorů z programu Recyklace hrou nebo si mohou zařídit exkurzy do jednoho z recyklačních zařízení, aby si žáci mohli informace získané v rámci plnění úkolů ověřit i na vlastní oči.

Jedním ze zadaných úkolů bylo i vytvoření vánoční koledy na téma recyklování – na jednu takovou od ZŠ Ženklava se můžete podívat na následujícím videu.

Zdroj informací a úvodního obrázku: http://www.recyklohrani.cz/

 

 

Další od stejného autora

Dokumenty Google (ve vzdělávání)

Dokumenty Google nejsou jen obyčejný program pro tvorbu textových souborů, ale skrývají daleko více a …