POZOR

ŠKOLA ŽIVOTA

Proč dát sociálním sítím zelenou?

Rozhodně nemůžeme být jen skeptičtí, stránky určené k sdružování lidí mají samozřejmě i své plusy, byť mnoho odborných i laických článků tvrdí opak. Kteréže výhody to jsou? • Svět ví, že jsem – založíme profil pod svým jménem, vložíme fotku, navolíme pár základních dat o naší geniální osobě a už (Pokračování textu…)

Více

Ze života učitelky (2) – Na židli se nehoupe!

Sérií těchto příspěvků nám přispívá dnes již důchodkyně Týna, svého času prvostupňová paní učitelka. Ráda zpětně vzpomíná na své celoživotní učitelování a s vámi se o něj v edici příspěvků „Ze života učitelky“ s nadšením podělí:   Na židli se nehoupe! Tato příhoda se stala v prvním roce mého učitelování. Měla jsem druháčky. Když (Pokračování textu…)

Více

Sydney – město vytoužené I. – plánování cesty

Tento seriál krátkých vzpomínek bude o studijním a pracovním pobytu v Austrálii, kde jsme jako studenti zkoušeli hledat štěstí. Dva roky strávené v Austrálii jako nezapomenutelná zkušenost. Sledujte další díly v rubrice Cestování.    I. Sydney, plánování, ceny a odlet Rozhodnutí vycestovat do Austrálie padlo hned, jak jsme začali přemýšlet o zahraničním (Pokračování textu…)

Více

Sydney – město vytoužené IV. – hledání práce

Tento seriál krátkých vzpomínek je o studijním a pracovním pobytu v Austrálii, kde jsme jako studenti zkoušeli hledat štěstí. Dva roky strávené v Austrálii jako nezapomenutelná zkušenost. Sledujte další díly v rubrice Cestování.  IV. Sydney – práce Všichni, kdo někdy zvažovali delší pobyt v zahraničí (teď myslím tři měsíce a více), si (Pokračování textu…)

Více

Sydney – město vytoužené III. – škola

Tento seriál krátkých vzpomínek bude o studijním a pracovním pobytu v Austrálii, kde jsme jako studenti zkoušeli hledat štěstí. Dva roky strávené v Austrálii jako nezapomenutelná zkušenost. Sledujte další díly v rubrice Cestování.  III. Sydney – škola Když se chcete naučit cizí jazyk, je nejlepší to udělat tam, kde se nejvíce používá. My (Pokračování textu…)

Více

Život studenta v Praze: Jak jsem byla na Noci literatury 2016

Studuješ v Praze a zajímají Tě místní akce a události? Když už mi osud v rámci studia dohodil bydlení v metropoli naší republiky, snažím se naplno využívat, co nabízí. Praha je samozřejmě nacpaná akcemi a všechno se nedá stíhat (bohužel). V sérii těchto příspěvků budu z pohledu studentky přispívat zkušenostmi, které jsem ve volném (Pokračování textu…)

Více

Učitelka vypráví – Nikolas

Učitelka vypráví – Nikolas Potkali jsme se na autobusové zastávce vedle školy. Paní učitelko, píšem zítra? Neee, minule jsme přece psali čtvrtletku… Uuuuf… Úleva, co?:-) povídám se smíchem. To teda… Nikolasovi je patnáct, chodí do deváté třídy a za dva měsíce opustí tento ústav. Vybral si učební obor ve vedlejším (Pokračování textu…)

Více

Život studenta v Praze: Jak jsem byla na Majálesu 2016

  Studuješ v Praze a zajímají Tě místní akce a události? Když už mi osud v rámci studia dohodil bydlení v metropoli naší republiky, snažím se naplno využívat, co nabízí. Praha je samozřejmě nacpaná akcemi a všechno se nedá stíhat (bohužel). V sérii těchto příspěvků budu z pohledu studentky přispívat zkušenostmi, které jsem ve (Pokračování textu…)

Více