POZOR

Školní projekt „Vesmír“

Hvězdy na noční obloze nám připomínají, že za naší atmosférou je další velký svět, o kterém toho ještě moc nevíme. A to, co je daleko, a navíc skrývá tolik neznámého, vždy vzbuzuje pozornost nejen dospělých, ale i dětí, které jsou v poznávání světa okolo sebe i nad sebou teprve na začátku. Ve škole se naučí základní fakta o naší sluneční soustavě, ale aby si ji mohli lépe představit, je dobré naplánovat školní projekt s tématikou vesmíru.

V rámci projektu je dobré spojit více školních předmětů dohromady, ať si je děti mohou lépe dát do souvislostí. Tak proč nezapojit například i dějepis a historii poznávání vesmíru?

Projekt se již uskutečnil na více školách a my si zde některé jeho realizace představíme.

Základní škola Přerov, Velká Dlážka 5

Děti se rozdělily do několika týmů a za plnění úkolů dostávaly zlaté hvězdičky.

Zdroj informací a fotogalerie: http://www.zsvd.cz/fotogalerie-2014-5-b-projekt-vesmir/

 Základní škola a mateřská škola Ořechov

Žáci pátého ročníku se ve svých vesmírných lodích vydali na obhlídku planet naší sluneční soustavy a ze svých misí si přivezly zajímavé zážitky.

Zdroj informací a fotogalerie: http://www.zsmsorechov.cz/doc/66/

Základní škola Labská 27, Brno

O tom, že vesmír nejsou pouze planety ale i souhvězdí, se přesvědčili žáci pátých tříd z Brna. Každý si vybral jedno ze souhvězdí zvěrokruhu a nejen, že si zahráli na astronomy, ale i na astrology a vytvořili předpovědi na rok 2015.

Zdroj informací a fotogalerie: https://sites.google.com/a/zslabska.cz/horoskop/

Základní škola Dr. M. Tyrše, Česká Lípa

Do projektu o sluneční soustavě a planetách se zapojili žáci třetí třídy a pro své spolužáky si připravili mnoho zajímavých informací.

Zdroj informací a fotogalerie: http://zstyrsceskalipa.cz/projekt-vesmir/

Základní škola a mateřská škola, Březová

Učiteli se v rámci tohoto ztvárnění projektu Vesmír stali žáci devátých tříd a své vědomosti prezentovali svým spolužákům z prvního stupně. Podívejte se na video reportáž níže a na fotogalerii na níže uvedeném odkazu.

Zdroj informací, videa a fotogalerie: http://www.zsbrezova.eu/index.php/projekty/48-skolni-rok-2013-14/209-projekt-vesmir

Další od stejného autora

Dokumenty Google (ve vzdělávání)

Dokumenty Google nejsou jen obyčejný program pro tvorbu textových souborů, ale skrývají daleko více a …