POZOR
Obrázek převzat ze stránek: www.europe-direct.cz
Obrázek převzat ze stránek: www.europe-direct.cz

Studuj v Evropě za evropské peníze

„Na kafe s Erasmem+“ – Nejeden student vysoké školy zatouží během svých studijních let po krátkém nebo delším pobytu v zahraničí.

Možnosti škol se u nás různí a ne každá má propracované partnerské vztahy se zahraničními vzdělávacími institucemi, které by umožnily výměnné pobyty, stáže nebo jiné formy studia. Jedna z možností jak vycestovat se nabízí díky evropským penězům všem vysokoškolským (lépe řečeno ze zemí EU) studentům. Je to program Erasmus+, který „je nový vzdělávací program Evropské unie na období 2014–2020, který podporuje spolupráci a mobilitu ve všech sférách vzdělávání, v odborné přípravě a v oblasti sportu a mládeže. Je nástupcem Programu celoživotního učení, programu Mládež v akci a dalších.“ (citace ze stránek programu). Více na stránkách programu zde: http://www.naerasmusplus.cz/cz/o-programu/udalosti/)
Možná máte ve svém okolí někoho, kdo Vám poradí, jak se na Erasmus dostat a kam se obrátit se žádostí, ale pokud se chcete dozvědět více informací a zeptat se na konkrétní otázky někoho, kdo se přímo podílí na jeho přípravě a plnění, tak určitě nezmeškejte akci nazvanou „Na kafe s Erasmem+“, která se bude v listopadu 2015 konat ve všech našich krajských městech. Více podrobností a jak se registrovat naleznete na stránkách Domu zahraniční spolupráce, který celou akci pořádá. http://www.dzs.cz/cz/o-dzs/na-kafe-s-erasmem/
Pro inspiraci a doplnění ještě připojujeme videoklip písně Directions, která je průvodním „hitem“ k programu Erasmus+ a také instruktážní video pro potenciální uchazeče.

Videoklip k písni Directions

Instruktážní video pro potenciální uchazeče

Další od stejného autora

Vánoce v zahraničí – Guinness nebo KFC

Co vás čeká a nemine, když budete trávit Vánoce v zahraničí? Podívali jsme se na některé …