POZOR

Vítejte! Welcome! Bienvenue! Bem vindos! Wilkommen!

Rubrika Zahraničí je tu pro všechny, kteří chtějí poznávat nejen ten kousek světa, který je bezprostředně obklopuje, ale i místa, pro jejichž poznání musí překonat desítky, stovky nebo tisíce kilometrů – a tak trochu i sami sebe.

Říká se, že kolik řečí umíš, tolikrát jsi člověkem. A s cestováním je to podobné. Vystrčit nos z ulity, na čas opustit věci a lidi důvěrně známé a vydat se za novými a neznámými, to vždycky stojí za to. Mnohdy tak zjistíme, že to, co jsme o navštívené zemi a jejích obyvatelích slýchali, nemusí být nutně pravda. Obvykle nás překvapí příjemně, občas i nepříjemně. Ať už nás ale na cestách potkají jen samé dobré věci, nebo se musíme vypořádat s nějakou překážkou, vracíme se domů vždycky bohatší.

V naší rubrice se dočtete o tom, co se děje v zahraničí a co tam zažili čeští cestovatelé. Můžete tu najít inspiraci pro vlastní cestování nebo studijní pobyty a sdílet s ostatními zážitky z míst, která už jste navštívili.

Těšíme se na vaše dotazy, návrhy a příběhy. Pište nám na info@mofajz.cz a jako předmět zprávy prosím uveďte slovo Zahraničí.

Další od stejného autora

Sláva parádivým a mlsným jeptiškám!

Než jsem Portugalsko poznala trochu blíž, věděla jsem toho o něm pomálu. Že Portugalci kdysi …