POZOR

Ze života učitelky (2) – Na židli se nehoupe!

Sérií těchto příspěvků nám přispívá dnes již důchodkyně Týna, svého času prvostupňová paní učitelka. Ráda zpětně vzpomíná na své celoživotní učitelování a s vámi se o něj v edici příspěvků „Ze života učitelky“ s nadšením podělí:

 

Na židli se nehoupe!

Tato příhoda se stala v prvním roce mého učitelování. Měla jsem druháčky. Když jsem při vyučování seděla za katedrou, mívala jsem – ostatně jako mnoho žáků – zvyk se pohupovat na židli. Ale dopředu. Opřela jsem se předloktím o katedru a nahnula židli na přední nohy.

Jednou při matematice jsem se naklonila příliš. Ta noha, už nevím jestli moje, nebo té židle, mi podjela a já jsem zajela pod katedru. Nějakou dobu jsem tam zůstala sedět, protože jsem se smála. Představovala jsem si, jak ten pád musel vypadat komicky. Jak budou žáci asi reagovat? Moc se mi zpod té katedry nechtělo.

Když jsem konečně vylezla, zjistila jsem, že děti měly strach, jestli se mi něco nestalo. Seděly tam ve vší vážnosti a až když jsem se znovu posadila, začaly se smát. Měli jsme tak zpestřenou hodinu.

Ne nadarmo tedy učitelé žáky od houpání na židli odrazují – ale jak vidíte, sami mohou být nepoučitelní.

A jak by v takové situaci asi reagovali žáci dnes? Věřím, že by se o svou paní učitelku také báli 🙂

 

Líbil se vám článek? První díl série naleznete zde: 

>Ze života učitelky (1)<

Další od stejného autora

Odlučitelná předpona – nenechejte ji, aby se z věty nenápadně vytratila!

Všechna následující slovesa mají jeden společný rys – když je používáme ve větě, často je …